Plastik Yaka Kartı

Plastik kart günümüz sektöründe çok alanda kullanılan bir nevi kimlik kartıdır. Teknoloji ile baskı ve özellik bakımından gelişen plastik kart baskı sistemleri sayesinde bu ürünler artık çok geniş alanlarda kullanılmaktadır. Bir kartın ana kullanım amacı çoğu durumda kart sahibinin kimliğini belirtmektir. Son zamanlarda pvc kartlar her sektörde kullanılmaktadır. Örneğin parkende sektöründe firmalar kartları üyelik veya hediye kartı olarak kullanır. Büyük iş yerleri ve okul gibi devlet dairelerinde ise bir nevi giriş çıkış kontrol sistemi olarak kullanılabilmektedir. Tüm bu kullanım alanları plastik kartların kurum, firma, okul ve organizasyonlar için vazgeçilmezi olmuştur.

Baskı yapılan kartlara kart kapları ve ip çeşitleriyle kullanabilirsiniz. Pvc yaka kartı fiyatları kart ile kullanılan aksesuarlara göre değişiklik gösterir. Firmamız adet sınırlaması yapmadan üretim yapmaktadır. Toplu baskımlarınızda size özel fiyat teklifleri sunmaktayız.

Personel kimlik kartları genelde standart ölçülerde (kredi kartı büyüklüğünde) olurken ihtiyacınız doğrultusunda özel ebatlarda üretim yapabilmekteyiz.

Plastik Kart Kullanım Alanları

  • Giriş Kontrolü
  • Personel Kimlikleri
  • Giriş Çıkış Kontrolü
  • Özel Alanlara Giriş Yetkisi
  • Yemek Servisleri
  • Hediye Kartları
  • Devlet Kurumları
  • Özel Tesisler
  • Hastene ve Klinik
  • Park ve Dİnlenme Tesisleri

Aşağıda Kart Çeşitlerimizi İnceleyebilirsiniz :

 

Plastik Kart Çeşitleri

Öğrenci Kimlik Kartı

Artık hemen hemen her okulda öğrencilerin giriş kontrolü için bu kartlar kullanılmaktadır. Kantin, yemekhane gibi yerlerde ise para gibi kullanılan özel kredi kartları üretilmektedir.

Personel Kartı

İşletmelerin vazgeçilmezi olan personel kartları tipik olarak ad, soyad, ünvan ve fotoğraftan ibarettir. Bu kartlarda çalışanların giriş çıkış ve özel bölümlere girmeleri için özel yazılımlar yüklenir.

Ziyaretçi Kartı

İş yerinize giren ve çıkan herkesi takip edebilmek güvenliğiniz açısından çok önemlidir. Tüm ziyaretçilere bu kartları vererek giren kişileri kayıt altında tutabilirsiniz. Özel bölümlere girmelerini ve belirli turnikelerden geçerek istenilen bölgelere ulaşmalarını sağlayabilirsiniz.

Katılımcı Kartı

Toplantı ve konferans gibi etkinliklerinizde gelen misafirlerinizi belirlemek ve onları güvende tutmak için plastik kart tasarımı yaptırabilirsiniz. Katılımcılar bu kartları bir anı olarak saklayabilir ve reklamınızı uzun yıllar yapabilirsiniz.

Sadakat Kartı

Martkerler, hava yolları ve benzeri firmalarda devamlı müşterilere ödül vermek için hazırlanan kartlardır. Bu sayede müşterinizin sadakatı üzerine topladığı puanlarla inidir veya hediyeler verebilirsiniz. Müşteri devamlılığınızı sağlamanız açısından da iyi bir yöntemdir.

Üyelik Kartı

Üyelerinize sunacağınız özel indirimler ve tesisinizdeki ayrıcalıklar için hazırlanan kartlardır. Aylık veya yıllık aboneliği ve üyelerinizin davranışlarını takip edebilirsiniz.

Hediye Kartları

Yeni müşterileri firmanıza çekmek için kullanılan kartlardır. Verilecek inidirler veya hediyelerle yeni müşteriler çekebilirsiniz. Avrupa’da en çok kullanılan promosyon yöntemidir. Ülkemizde de son yıllarda kullanımı artmıştır.

Plastik Kartvizit

Standart kartvizitlerden sıkıldıysanız ve bir adım önde olmak istiyorsanız plastik kartvizit ürünleri tam size göre olabilir.

Plastik Kart Baskı Nasıl Yapılır?

Plastik kart baskı için hazır olan veya müşterinin istediği bir tasarımdan yola çıkarak hazırlanır. Tasarımın üzerine göndereceğiniz personel bilgileri ve varsa personel fotoğrafları vektör çizim olarak hazırlanır. Hazırlanan çizimler müşterinin onayından sonra teslin kağıdı denilen özel bir kağıda renkli kopya baskı ile çıktı alınır. Alınan çıktılar laminasyon makinalarından geçirilerek a4 yada a3 boyutunda hazır hale gelir. Bu işlemden sonra kağıtlar özel kalıplarla istenilen ölçülerde kesilerek üzerlerine kart askı aparatı için delikleri açılır. İsteğinize göre ürünlere ip veya Yoyo gibi takma aparatları takılır.