Metal Etiket Baskı

Metal etiket baskı günümüzde profesyonel firma ve şirketlerin rakiplerinden sıyrılabilmesi için reklamlarını doğru ve etkili şekilde yönetmesi gerekmektedir. Birçok kişi etiket ve kartvizitlerden firmalara ulaşarak yardım ister. Dolayısıyla etiketlerin yıllarca bozulmadan ilk günkü gibi kalması daha fazla müşteriye ulaşmak için önemlidir. Aksi takdirde yapılan masraf ve reklam giderleri istenilen kazancı sağlayamayabilir. Maksimum dayanıklılık ile üretilen metal etiketler her ürün ve eşyada kullanılabilir. Örneğin, sürekli dış mekanda çalışan iş makineleri, dış mekan logoları, ürün bilgisi ve kullanımı gibi birçok alanda metal etiketlerle karşılaşılır. Yağ, kir ve pasın yoğun olduğu endüstriyel ortamlarda; yağmur, kar gibi sert hava koşullarında yapısı bozulmaz. Müşterilerin firmaya anında ulaşabilmesi ve yeni müşteriler edinebilmek için metal etiketlerin dayanıklı ve sağlam olması gerekir.
acil metal etiket

Metal Etiket Çeşitleri Nelerdir?

Metal etiket çeşitleri özenle ve titizlikle üretilir bu sayede kullanılacak alanda uzun ömürlü olması sağlanır. İstenilen grafik ve renkte tasarlanabilen etiketlere seri numarası, üretici bilgileri, ürünün nasıl kullanılacağı gibi birçok bilgi yazılabilir. Her ihtiyaca yönelik metal çeşidi bulunur ve istenilen şekilde, büyüklükte ve renkte tasarlanır. Pirinç, paslanmaz metal, alüminyum, asit indirme, kabartma gibi birçok çeşit bulunur. Her çeşit uzun yıllar dayanır ancak farklı özellikleri ve kullanım şekilleri ile birbirinden ayrılır.
imalat

Pirinç Etiket

Şık görünümüyle dikkat çeken pirinç etiketler günlük hayatta sıklıkla tercih edilir. Genellikle dekoratif amaçlarla kullanılan pirinç etiket kapı isimlikleri, madalyon, plaket vb. farklı şekillerde kullanılabilir. Göze çarpan dokusu ve bronz rengi sayesinde kısa sürede fark edilmektedir. Pirinç etiket kamu kurumu ve kuruluşları, üniversite, hastane gibi yerlerin yanı sıra ofis ve pasajlarda güçlü bir reklam imajı sağlar. Polisaj cila uygulaması ile etiket daha parlak ve şık bir görünüm kazanabilir bu sayede kısa sürede fark edilir ve dikkat çeker. Ancak daha naturel bir etiket isteyenler için kumlama tekniği uygulanır ve etiket mat bir görünüm kazanabilir. Etiket üzerine pantografik tekniklerle yazı ve grafik uygulanır.
imalat

Alüminyum Etiket

Alüminyum etiketlet otomobil, beyaz eşya, elektronik cihaz, pano, makine sanayi ve asansörlerde sıklıkla kullanılır. Monte edilen yere şık bir görünüm katmasının yanı sıra özellikle ısıya oldukça dayanıklıdır. Bu nedenle hayatın her alanında kullanılabilme özelliğine sahiptir. Genellikle 3 mm civarında tasarlanır ve yüksek mikron eloksal tekniği sayesinde alimunyum istenildiği gibi işlenir. Aynı zamanda lazer, punch, press vb. farklı tekniklerle işlenme özelliğine sahiptir. Dolayısıyla etiketin monte edileceği yere şık bir görünüm katarken dayanıklı olması sağlanır. Uyarı, tanıtım, bilgi ve reklam gibi farklı amaçlara yönelik alüminyum etiket tasarlanabilir. Sanayi, endüstri, zorlu hava koşulları, aşındırıcı kullanımı gibi etkenlere karşı oldukça sağlamdır.
imalat

Paslanmaz Metal Etiket

Paslanmaz metal etiket için AISI 304, AISI 316 ve 430 olmak üzere farklı levhalar kullanılır. Paslanmaz özelliği ve oksitlenme yapmaması nedeniyle genellikle dış mekanlarda tercih edilir. Aynı zamanda UV ışınlarını geçirmez bu sayede rengi solmaz, uzun yıllar boyunca kalitesini koruyabilir. İş makinelerinin kullanımı, gemi kontrol paneli, cihaz kimlik bilgisi gibi farklı yerlere göre tasarlanmaktadır. Oyma ya da asit tekniği ile metal işlenebilir, özel karışım çift kompenant fırın boyalar ile renklendirilir ve genellikle 5 mm kalınlığında yapılır ancak talebe göre kalınlık ve ebat değişebilir. Paslanmaz etiket deforme olmayan yapısı sayesinde kırılma ve çizilmeye karşı oldukça dirençlidir.
imalat

Kabartma Metal Etiket

Reklamın ön plana çıkması ve dikkat çekebilmek için kabartma metal etiket talep edilir. Ambalaj, beyaz eşya, tekstil vb. birçok sektörde uygun fiyatlı olması nedeniyle tercih edilirken birçok kişi de dikkat çekmek için bu ürünü seçmektedir. Marka etiketleri, tanıtım etiketleri genellikle kabartma tekniğiyle yapılır. Kabartma etiketler genellikle yumuşak metallerden yapılmaktadır ancak isteğe göre paslanmaz metal de kullanılabilir. Müşteri isteğine göre ebat tasarlanır ve mikron baskı tekniği ile etiket zarar görmez. Etiketin deforme olmaması için özel alüminyum baskılarda preslenir ve son halini alır. Özel işlemler sonucunda kabartma etiketler deforme olmadan kullanılabilir.
imalat

Asit İndirme Metal Etiket

Metal, altın, cam, krom, pirinç, bakır gibi her türlü yüzeye asit indirme tekniği uygulanabilir. Uygun fiyatı ve her koşula uyum sağlaması nedeniyle genellikle asit indirmede metal etiket kullanılır. Metale serigrafi ile baskı yapılır ve bir gün boyunca fırında bekletilir. Kimyasal madde ve aşındırıcılar da metal oyulur ve talebe göre renk – grafik uygulaması yapılmaktadır. Son dokunuşlardan sonra metal istenilen şekli alır. Asit indirme tekniği diğer tekniklere göre daha maliyetlidir ancak her renk ve her tasarım istenilen yüzeye uygulanabilir. Bu teknikle yapılan etiketler her sektörde yer edinebilir ve deforme olmaz.
imalat