Sublimasyon Baskı Nedir? Neler Basılır?

Klasik baskının yerini alan dijital baskı artık günümüzde çok kullanılan bir baskı tekniğidir. Son birkaç yıldır dijital baskı gerek tekstil sektöründe gerekse reklam sektöründe baskı yöntemlerinde benimsenmiştir. Dijital baskı denilince akla ilk olarak sublimasyon baskı gelmektedir.

 

Süblimasyon baskı çok renkli be fotoğraf kalitesinde kişileştirilmiş baskı tekniğini içinde bulunduran günümüzün baskı tekniğidir.

 

Eski baskı tekniği olan serigrafi  baskı tekniğinin yerini gün geçtikçe almaktadır.

 

Sublime baskıolarak da bilinen süblimasyon baskı tekniği bir görüntüyü veya fotoğrafı transfer kağıdı aracılığıyla sıcak dereceye maruz bırakılarak bir alt zemine transfer etme işlemidir.

 

Sublimasyon baskı ısı uygulanarak boyanın katı halden gaz haline geçmesiyle baskı zeminine yapılan transfer işlemidir.

 

Süblimasyon baskı bilgisayardaki herhangi bir çizimi veya fotoğrafı , çok rahat çıktı alıp istediğiniz bir zemine basmanızı kolaylaştıran günümüzde neredeyse her yerde kullanılabilen bir sistemdir.

 

Süblimasyon baskı makinesi olarak adlandırılan yazıcılar masaüstü A4 yazıcı, a3 sublimasyon yazıcı ve 3d süblimasyon yazıcı veya büyük boyutlu tekstil süblime baskı plotter yazıcıları  gibi çeşitli baskı cihazıdır.

 

Tabiiki bu baskı tekniğini kullanırken yazıcıların boyasının süblimasyon mürekkep özellikli olması gerekir. Ayrıca basılacak kağıtlarında süblimasyon kağıdı olarak satılan özel kağıtlardan olması gerekmektedir.

 

Baskı yapılacak zeminde bu mürekkepleri emebilecek özelliğe sahip materyalde üretilmiş, kağıt, metal, plastik, kumaş, cam ve benzeri malzemeler olmalıdır.

 

Bu ürünleri sublimasyon baskı ürünleri toptan satan yerlerden temin edebilirsiniz.

 

Süblimasyon baskıda sıcaklık dereceleri nelerdir?

 

Süblimasyon baskı yapmak için yukarıda belirttiğimiz gibi sublimasyon sistemine uygun yazıcı, kağıt ve sıcak baskı press gerekmektedir.

Sert zemin, kumaş, cam, polyester gibi kendi içinde ayrılan baskı malzemelerinin her birinin ısı baskı derecesi farklılık göstermektedir.

Hatta presin baskı sıkılığıda değişmektedir. Örnek bermek gerekirse metal bir zemine baskı yaparken kuvvetli baskı gerekirken, bir cam plakete baskı yaparken çok hassas ayarlama yapılmalıdır.

 

Metal etiket için yapacağınız baskı, bir kumaşı basacağınız resimin ısı derecesi  farklılık gösterir. Süblimasyon yazıcı sistemine veya kağıtlarını temin ettiğiniz firmalardan sublimasyon baskı sistemi ısı derecelerini içeren PDF dokümanları istiyerek bilgi sahibi olabilirsiniz.

 


Sublimasyon baskı ilk önce yazıcılar tarafından özel sublimasyon kağıdına aktarılır. Genelde Epson sublimasyon yazıcıları tercih edilmektedir. Ardından bu kağıtlar baskı yapılacak zemine yerleştirilir. Isı presleri ile preslenen kağıtdaki mürekkepler ısının etkisiyle kendini bırakır.

 

Baskı zemini de sublimasyona uygun olduğundan bu mürekkepleri emer ve tutar. Örneklemek gerekirse bir dövme işleminin yapılması gibi mürekkep özel bir katmanın altına ısı sayesinde geçmektedir.

Sublimasyon baskı maliyeti çok çok ucuz olmakla birlikte uzun süre sublime printer sistemini kullanabilirsiniz. Süblimasyon sistemlerinde yazıcılar genellikle dışarıdan beslemeli kartuş mürekkepleri kullanılır.

Çalıştığınız ortam çok tozlu kirli bir ortam ise printerın içine giren tozlar zamanla yazıcı kafalarında tıkanmalara neden olur. Eğer çıktılarınız da silikler renk karmaşası oluyorsa muhtemelen yazıcınızın kafalarını temizleme vaktiniz gelmiştir.

 

Sublimasyon Baskı Nelere Yapılır?

 

Sublimasyon baskı en çok tekstil sektöründe kullanılan bir baskı sistemidir. Az maliyetli ve hızlı bir baskı tekniği olduğundan ucuz ürünlerin üretiminde tercih edilebilir. Tabiki sublimasyon baskı tekniği çok kaliteli bir sonuç versede çok kalıcı bir boya değildir.

Dış yüzeylerden gelebilecek etkiye ( güneş, ısı, su, parfüm, yıkama gibi ) çok dayanamamaktadır. Zamanla baskı canlılığını kaybeder ve solma yapabilir.

 

Üretimde sublimasyon baskı tekniği reklam sektöründe de çok tercih edilmektedir. Çok renk baskı ve kişiye özel baskı için ideal bir baskı sistemidir. Metal yaka isimliği ve buton rozet yapımında sublimasyon baskı tercih edilmektedir.

 

Reklam sektöründe en çok :

 • Metal
 • Boyun Askı İpi
 • Plaket
 • Tişört
 • Şapka
 • Buton Rozet
 • Kapı İsimlikleri

üretiminde kullanılır.

 

Pleksi Nedir? Kullanım Alanları Nereler?

Pleksi nedir denilse hemen aklımıza renkli ya da renksiz plastik malzemeden yapılan plaka türüdür. Pleksi malzemeler hafif yapısı itibari ile kolayca kesilir, işlenir ve delinir.

Günümüzde piyasa da farklı büyüklüklerde düz levha halinde gördüğümüz ürünler arasında yer alır.

Pleksi plakalar yaklaşık 90 derece veya 90-115 derece etüvde yumuşatılıp, kalıplara dökülüp, kalıplanarak istenilen şekil verilir. Pleksi plaka da cama göre biraz daha hafif ve dayanıklıdırlar. Daha çok cnc veya lazer kesim makineleriyle şekil verilerek kesilir.

Pleksi Nasıl Kesilir?

Pleksi plakayı en iyi kesme yöntemi lazer kesimdir. Kaliteli ve dayanıklı bir yapıya sahip olmasından dolayı yanlış kesim yöntemleri ve hatalı kesimler pleksi plakanın hasar görmesine neden olmaktadır. Pleksi plakanın hatalı kesilmesi aşağıdaki problemlere yol açmaktadır.

 • Pleksi levha ya da bu malzemeden yapılmış herhangi bir ürünün düz kesilmemesi
 • Levhanın köşeleri keserken hepsinin aynı büyüklükte olmaması
 • Kesim sırasında levhanın çizilmesi, kırılıp bükülmesi,
 • Hatalı ölçülmesi,
 • Pleksi levhanın istenilen projeye göre kesilmemesi

Bunlar hatalı kesim sonucunda ortaya çıkan en önemli sorunlar olarak görülmektedir.

Pleksi Çeşitleri Nelerdir?

Pleksi plakanın minimum 2 mm ‘den maksimum 40 mm’ye kadar 80’den fazla türü bulunmaktadır. Olumsuz hava koşullarına karşı dayanıklılık gösteren pleksi plakalar; renkli pleksi levha, transparan pleksi levha, şeffaf pleksi levha, buzlu pleksi levha, lümen pleksi levha, fosfor renkli pleksi levha, pleksi akrilik ayna, simli pleksi levha şeklinde sıralanır gider. Ancak piyasaya bakıldığında ise pleksi levhaların çoğunlukla 1,5 ile 2,5 mm kalınlığında olanların daha çok kullanıldığı görülüyor.

Pleksi levhanın tek bir olumsuz yönü termodinamik bir yapıya sahip olduğundan dolayı ısıya ateşe ve aleve karşı dayanıklılığını az olmasıdır. Bunun dışında kullanıcılarına hiçbir problem ve sorun çıkarmaz.

Hemen hemen her renkleri mevcut olup plaka halinde satılır. Genelde pleksi plaka veya pleksi isimlik yapımı için ideal malzemelerdir.

Pleksi Plakaların Özellikleri  

Pleksi nedir sorusunun en büyük özelliği döküm levha olması ve saydam ya da yarı saydam olarak iki farklı şekilde bulunmasıdır. Ayrıca pleksi plakalar dayanıklılığı ve ışık geçirgenliği yüksek olup, dışarıdan gelebilecek darbelere karşı kalitesini korur. Pleksi Plakalar cama kıyasla ışığı %92 daha fazla oranla geçirmektedir. Her türlü iklim, koşullarına karşı uyum pleksi plakalar bakır sertliğinde bir yapıya sahiptir. Kalınlıklarına göre 75 derece sıcaklıktan itibaren yumuşamaya başlar ve floreson, opak ve şeffaf renklerde üretilmektedir. Döküm malzeme olduğundan dolayı istenilen her forma girer. Renginden solma kırılma ya da herhangi bir deforme sorunu olmaz. Pleksi veya pleksi klas malzeme özetlersek, üst düzey özelliklere ve üstün kaliteye sahip olması nedeniyle, iç mimarı ve dekorasyon sektöründe iç ve dış mekanlarda kullanımı yaygındır ayrıca reklam sektöründe çok sık kullanılan bir imalat malzemesidir. Sert plastiktir ama lazer kesim makinasıyla şekil verilerek kesilebilir. Isıtılarak bükülebilir ve şekillendirilir.

Pleksi Malzemeden Neler Yapılır

 • Pleksi Yaka İsimliği yapımı çok yaygındır.
 • Pleksi Plakalık : Arabalarını seven kişilerin daha çok gençlerin isimlerinin veya araba markalarının logosunun baskılı olduğu plaka modelidir.
 • Pleksi Kutu reklam sektöründe en çok yapılan malzemeler arasındadır. Kolay şekillendiği için uygun fiyatlara renk renk sağlam kutular yapılabilir.
 • Pleksi Ayna
 • Pleksi Kapı Süsleri

Personel Yaka Kartı Yapımı ve Hazırlama

Personel yaka kartı günümüzde bir aksesuar olmaktan çok bir gereksinim haline gelmiştir. Ticari modelleri olan kart yazıcılarını bütçenize göre temin edebilir veya bu işi yapan yerlerden yaptırabilirsiniz.

Kart yazıcısını ufak bir işletme için kullanmayı düşünüyorsanız, plastik kart baskı makinesi için zebra marka modelleri tavsiye ederiz.

Eğer toplu alımlarınız oluyorsa bizlerden fiyat alabilirsiniz.

zebra kart yazıcısı

Zebra Kart Yazıcı Modeli

Devamlı az adette plastik kart baskı işleri için uygundur. Makinaya boş pvc kart baskı yapar. Şerit kartuş kullanmaktadır.

Firmaların en çok kullandığı ürünlerden olan personel isimlikleri, kullanım alanına göre farklı modeller mevcuttur.

Bir firmada çalışanları takip etmek için akıllı kartlar kullanılırken, mağaza çalışanları için ise daha çok çalışanları müşterilere tanıtmak için metal yaka kartı kullanılır.

PERSONEL YAKA KARTI HAZIRLARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

personel yaka kartları

Sadece güzel görünüyor diye istenilen yaka kartları sizin kullanım alanınıza uymayabilir.

Örnek vererek açıklamak gerekirse bir restaurantta garsonlara farklı mutfak çalışanlarına farklı modeller seçmek gerekir.

Nedeni ise garsonların müşteriyle en çok muhattap olan kişiler olmasından dolayı çok kaliteli, isim ve logonun baskılı olan modelleri seçmek gerekir.

Hatta metal yaka kartı modellerinden tercih etmeniz kalite ve dayanıklılık açısından daha iyi olabilir.

Mutfakta çalışanlar ise sıcak ve buharlı bir ortada oldukları için damla kaplama yaka kartı modelleri dayanıklılık açısından tercih edilmelidir.

Pvc plastik personel yaka isimliğihazırlamak aslında daha karmaşıktır.

Tasarım her firmaya göre farklı olacağından sipariş vermeden önce kullandığınız yaka karının resmini varsa çalışmasını atmanız faydalı olacaktır.

Veya istediğiniz bir modeli sitemizde daha önce yaptığımız personel yaka kartı örneklerinden beğenerek sipariş verebilirsiniz.

Personel yaka kartı hazırlamada en çok dikkat edilmesi gereken konu ise çalışanların resim veya ünvanlarının baskıda olup olmayacağıdır.

Eğer kimlik kartı gibi bir yaka kartı istiyorsanız bunu sipariş ve baskı öncesinde bildirmeniz gerekmektedir.

Personel yaka kartı hazırlamak için internette google görseller bölümüne bakarak, bir çok ürün bulup bunlara benzer bir çalışma  yaptırabilirisiniz.

Metal ürünlerde ise sitemizde olan modellerden seçmeniz gerekmektedir. Metaller kalıpla kesilerek hazırlandığı için çok özel bir sipariş olmadıkça ürünlerimiz standarttır.

Yaka kartları konferanslarda veya toplantılarda da kullanılmaktadır. Bu tarz toplantı veya kısa süreli plastik kart kullanımında daha çok ucuz pvc yaka kartı ürünlerini tercih etmelisiniz.

Stajyer, fuar yaka kartı veya toplantı yaka kartı diye adlandırılan bu yaka kartlarına yazıcıdan çıktı alıp kendiniz hemen hazırlayabilirsiniz. Fiyatlar olarak da çok uygundur. 100’lü kutularda satılmaktadır.

kaplı kart askı ipi

Boyun Askı İpi Ve Kart Takım

Size sadece yazıcıdan çıktı alıp kartı poşete geçirmek kalıyor. Hazır hızlı acil ihtiyaçlarınız için birebir.

Yaptıracağınız plastik kartlar için baskılı boyun askı ipi sipariş verebilirsiniz. En az 50 adet olarak üretilen iplerimiz yüksek kalitede baskı ile imal edilmektedir.

Bu Videoyu İzlemenizi Tavsiye Ederiz. En İnce Ayrıntısına Kadar Üretim Yapıyor…

Personeller İçin Metal İsimlik Örneği

Günümüz teknolojisiyle bir çok çeşitte yapılabilen personel yaka kartlarında en çok kaliteye ve dayanıklılığa dikkat etmek gerekir.

Basitçe yapılmış ürünler zamanla bozulur ve paranızın boşa gitmesine neden olur.

Zincir mağazalarda elemanların çok sık değişmesinden dolayı, tekrar kullanılabilen yaka kartı tercih edilir. Bu yaka kartlarında çalışanların isimleri kağıtla yazılabilmektedir. Bu model personel kartı, metal pencereli yaka kartı olarak isimlendirilir.

metal-isimlik-duz-or11
metal-isimlik-pencereli-or18
metal-isimlik-orb15

Kağıdı yazıcıdan çıktı alıp makasla keserek metal isimlik yakalığa yerleştirebilirsiniz.

pencereli metal yaka kartı

Yaka Kartı Siparişi Verirken Yapılan 3 Yanlış

Firmamıza senelerdir gelen yaka kartı siparişleri doğrultusunda edindiğimiz tecrübelerimizi ve çok sorulan soruları sizler için bu yazımızda paylaşıyoruz.

Firmalar veya bireysel müşteriler yaka kartı yaptırırken daha öncelerinde bir deneyimleri olmadığı için ister istemez yanlış bir seçim yapabiliyorlar.

Sitemizi ziyaret eden müşterilerimiz gördükleri bir yaka kartını beğenip hemen hızlıca sipariş vermek istemeleri daha sonra kullanıcı problemlerine yol açabiliyor. Her işte olduğu gibi yaka kartı yaptırırken de dikkat edilmesi gereken bir kaç püf nokta bulunmaktadır.

Aşağıda sırasıyla sizlerle yaka kartı siparişisırasında senelerin vermiş olduğu tecrübeler ve yaşadıklarımız problemleri paylaşıyoruz.

1. Yaka Kartı Modeli Seçimi

Sipariş verirken yapılan ilk hata yaka kartı modelinin seçimi diyebiliriz.

Ürün yelpazemiz arasında her boyutta ve her şekilde yaka kartı bulunmaktadır. Modellerin şekil olarak birbirlerinden farklı olmalarının nedeni ise müşterilerimizin kurumsal logolarının farklı boyutve şekillerdeolmasıdır.

Örnek vermek gerekirse eğer firmanın logosu yatay bir logo ise yatay olan yaka kartları modelleri tercih edilmelidir.

Yatay bir logoya üstü bombeli bir model yaka kartı yaptırmak yanlış olabilir.

 2. Yaka Kartını Nerede Kullanacaksınız?

Müşterilerimizin verdikleri siparişlerde bir diğer karşılaştığımız sorun ise yanlış baskı tekniğiyle hazırlanan yaka kartlarının sipariş edilmesi gelmektedir.

Örnek vererek açıklamak gerekirse bir otelin spa’sında veya sahunada çalışan elemanlar için sipariş verilen yaka kartlarının baskı tekniği uv, damla kaplama veya kazıma tekniği ile  yapılan yaka kartları olmalıdır.

Aksi taktirde dış etkenlerin fazla olduğu bir alanda çalışıyorsanız, yaka kartının üzerindeki baskılar zamanla silinecektir.

Aşağıdaki Sektörler İçin Lazer Kazıma veya Damla Kaplama Yakalıklar Uygundur :

 • Sauna Çalışanları
 • Otel Çalışanları
 • Hamam Çalışanları
 • Spor Salonu Çalışanları
 • Bayan ve Erkek Kuaförleri
 • Mutfak Bölümünde Çalışanlar
 • Dış ortamda uzun süre çalışanlar

Lazer ile kazıma olan yaka kartları dış etkenlerden etkilenmemektedir ve uzun süre kullanıma uygundur.

Parfüm gibi dış etkenler yaka kartının üzerindeki boyaları bozmaktadır. Bu sebeple yaka kartı siparişi vermeden önce nerede kullanılacağını göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Bakınız : Lazer Kazıma Yaka Kartları

Bakınız : Damla Kaplama Yaka Kartı

3. İğneli Yaka Kartı mı? Mıknatıslı Yaka Kartı mı?

Yaka kartısiparişlerinde bir diğer yapılan yanlış ise yakalığın arkasına takılan aparatın yanlış seçilmesidir.

Yaka kartlarının arkaları iğneli veya mıknatıslı olarak imal edilir. Özel sipariş üzerine maşa denilen kıskaçlı aparatlar da takılabilir.

Mıknatıs ile iğne arasındaki en büyük farklılık, mıknatıslı yaka kartı kullanılırken kıyafeti delerek takılmaz. İğneli model de ise kıyafetinizi delmeniz gerekmektedir.Eğer çalışanlarınıza giysi veya önlük veriyorsanız kesinlikle sağlamlık ve hafiflik açısından iğneli yaka kartı modelini tercih etmelisiniz.

Elemanlarınız çalışırken kendi kıyafetinizi giyiyorlarsa mıknatıslı yaka kartları daha iyi bir seçim olur.

Örnek vererek açıklamak gerekirse eczanede çalışan bir teknisyen eczanenin verdiği beyaz önlüğü giymektedir. Önlüğe takacağı eczane yaka kartımodelinin iğneli olması hafifliği sayesinde kullanan kişiyi rahatsız etmeyeceği gibi düşme ve kaybolma gibi bir sorun olmaz.

Bakınız : Mıknatıslı Yaka Kartı Avantaj ve Dezavantajı

Boş Yaka Kartı Satışı Toptan

Firmamızın sattığı yaka kartları kendi üretimimiz ürünlerdir. Sitemizde bulunan her ürünü ajans veya reklamcı olmak şartıyla boş baskısız alabilirsiniz.

Ürünlerimiz metal alüminyumdan yapılmaktadır. Kalıplarımızla kesilen boş yaka kartları genelde 50 lik paketlerde satılmaktadır.​

Firmamızda alacağınız boş baskısız yaka kartına; serigrafi, uv baskı veya sublimasyon teknikleriyle baskı yapabilirsiniz.

 

Üretimimizde her zaman avrupa olan sublimasyon plakalar kullanılmaktadır. Uzak doğundan gelen düşük kaliteli sublimasyon plakalar firmamızın üretiminde kullanılmaz.

Boş alacağınız yaka kartlarının arkalarına isterseniz mıknatıs veya iğne takmak için siparişinize ekleyebilirsiniz.

Yaka kartları üretiminde her zaman kaliteyi ön planda tutarak üretim yapmaktayız. Seri üretim olan ürünler haricinde isteğinize göre özel kesim yaka kartı üretimi de yapabilmekteyiz.

Özel üretilen ürünleri de baskılı veya baskısız olarak temin edebilirsiniz.

Boş ürün alırken dikkat etmeniz gereken ürüne basılacak logonun şeklidir.

Bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. https://www.yakakarti.net/yaka-karti-siparisi-verirken-yapilan-3-yanlis/

 

Eğer oval veya yuvarlak logonuz varsa daha çok üstü oval veya kubbeli yaka kartı seçmelisiniz.

Sitemizin ana katagorisindeki ürünlerden kodlarına göre sipariş verebilirisniz.

Boş Yaka Kartı Örnekleri :

boş yaka kartlarıboş yaka kartları

 

Boş yaka kartlarını metal veya lazer kesim malzemeden imal edilmiş modellerden seçebilirsiniz.

Boş yaka kartlarına baskı yazıcıdan çıktı alınan özel kağıtlarla yakalıklara sıcak sublimasyon pres ile basılır.

Bu pressler hemen hemen her kırtasiye, copy center ve reklam ajanslarında bulunmaktadır.

Baskı işleminin kolay olması için daha çok sublimasyon metal yaka kartı boş olarak alınır.

Plastikelre baskı yapmak için daha kapsamlı makine ve tecrübeye ihtiyacınız bulunması gereklidir.

En çok satılan boş yaka kartı resimlerini aşağıdan inceleyebilirsiniz. Başka modeller için sitemizde bulunan yaka kartı çeşitlerine bakabilirsiniz.

 

Mıknatıslı Yaka Kartı

Mıknatıslı yaka kartıfirmaların ve çalışanların en çok tercih ettiği yaka kartı modelidir. Günümüzde yaka kartları birçok sektörde ve alanda kullanıldığını görüyoruz.[su_spacer size=”30″]

Farklı ebat ve modellerle tasarlanan yaka kartlarını dilediğiniz gibi tasarlayarak istediğiniz renk ve modellerde tercih edebilirsiniz.[su_spacer size=”30″]

Personel ve müşterilerin kullanmış olduğu yaka kartları modellerine baktığımızda en kullanışlı modeller arasında mıknatıslı yaka isimlik modellerinin kullanıldığını görüyoruz.[su_spacer size=”30″]

[su_spacer size=”30″]

Oldukça kullanışlı yaka kartları ile sizde firmanızın daha kurumsal görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

[su_spacer size=”30″]

 

Mıknatıslı Yaka Kartı Nedir?[su_spacer size=”30″]

Talep edeceğiniz yaka kartları uzun ömürlü olarak dizayn edilmekte olup, sizde markanız ve müşterileriniz için markanızın daha kurumsal kimliğe bürünmesini isterseniz yaka kartlarını tercih edebilirsiniz.[su_spacer size=”30″]

 

mıknatıslı yaka kartı resim
mıknatıslı yaka kartı

[su_spacer size=”30″]Yaka kartları uzun ömürlü olarak dizayn edilmekte olup, dilediğiniz gibi tasarlayarak sipariş verebilirsiniz.[su_spacer size=”30″]

Çalışanlarınızın hangi görevde olduklarını gösteren mıknatıslı yaka kartı oldukça kullanışlı ve uzun ömürlüdür.[su_spacer size=”30″]

İğneli ya da boyna asmalı yaka kartları yerine günümüzde mıknatıslı yaka kartları çok daha etkin ve kullanışlı olduğunu görüyoruz.[su_spacer size=”30″]

Mıknatıslı olarak tasarlanan bu yaka kartları iki mıknatıslı aparatın birbirini çekmesi ile kullanılıyor.[su_spacer size=”30″]

Mıknatıslı Yaka Kartı Avantajları Nelerdir?[su_spacer size=”30″]

Çok daha sade ve şık tasarıma sahipmıknatıslı yaka kartı genellikle kurumsal firma ve ajanslar tarafından tercih ediliyor.[su_spacer size=”30″]

Markanızın kalitesini ve imajını artıracak tasarımlara sahip, yaka kartları olarak tercih edeceğiniz bu ürünler günümüzde farklı ebat ve modellerle satışa sunuluyor.[su_spacer size=”30″]

Uzun ömürlü olması ve son derece kolay tak çıkar olanağı sunuyor olması günümüzde mıknatıslı yaka kartlarının daha çok tercih edilmesini sağlıyor.[su_spacer size=”30″]

Çalışanlarınızı rahatsız etmeyecek şekilde tasarlanan mıknatıslı yaka kartları, çalışanlarınızın performansını artırarak daha verimli olmalarını da sağlayacaktır.[su_spacer size=”30″]

Yaka Kartları Neden Tercih Ediliyor[su_spacer size=”30″]

Personellerin hangi görevde olduklarını ve isimlerini gösteren mıknatıslı yaka isimlik firma imajını olumlu yönde etkileyen etkenler arasında yer alıyor.[su_spacer size=”30″]

Kurumsal kimliğinizi ön plana çıkaracak yaka kartları modellerini tercih ederek sizde müşterilerinize karşı daha kurumsal bir görünüme kavuşabilirsiniz.[su_spacer size=”30″]

Özellikle bu amaç için tercih edilecek en ideal yaka kartları arasında ise kuşku yok ki, mıknatıslı yaka kartı modelleri ilk sırada yer alıyor.[su_spacer size=”30″]

Hizmet sektöründen tutunda birçok alanda tercih edilen yaka kartlarında sizde mıknatıslı yaka kartlarının avantajlarından yararlanabilirsiniz.[su_spacer size=”30″]

Mıknatıslı Yaka Kartları Uzun Ömürlü Olarak Tasarlanıyor[su_spacer size=”30″]

Uzun ömürlü olarak tasarlanan mıknatıslı isimlik müşterilerin istediği renk, model ve tasarımlarla üretiliyor. Sizde markanızın logosu ya da adını taşıyan yaka kartı seçimini yaparken mıknatıslı yaka kartlarını tercih edebilirsiniz.[su_spacer size=”30″]

Üst kısımda personelin adı yazan yaka kartlarında hemen altında personelin görev ve pozisyonu yazmaktadır.[su_spacer size=”30″]

Firma logosunu ya da adını ise isteğe bağlı olarak yaka kartının farklı bölümünde kullanarak sizde siparişlerinizi vererek markanızın daha kurumsal görünmesini sağlayabilirsiniz.[su_spacer size=”30″]

Uzun ömürlü ve son derece kullanışlı şekilde dizayn edilen yaka kartlarını sizde uzun yıllar güvenle personel ve misafirlerinize teslim ederek kullanmalarını sağlayabilirsiniz.[su_spacer size=”30″]

Mıknatıslı Yaka Kartı Uygun Fiyat Avantajları[su_spacer size=”30″]

İsteğe bağlı olarak tasarlayabileceğiniz yaka kartları günümüzde farklı fiyat seçenekleri ile satışa sunuluyor.[su_spacer size=”30″]

Beklentilerinizi karşılayacak birçok yaka kartı seçeneklerine bakarak sizde yaka kartlarını uygun fiyat avantajlarından yararlanarak tasarlayabilirsiniz.[su_spacer size=”30″]

Yaka kartını seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli kriter yaka kartının kullanışlı ve uzun ömürlü olmasıdır.[su_spacer size=”30″]

Sizde uzun ömürlü ve uygun fiyat avantajları ile satışa sunulan mıknatıslı yaka kartı modellerini internetten inceleyerek dilediğinizi sipariş  ederek marka değeriniz artırabilirsiniz.[su_spacer size=”30″]

Birinci sınıf kalite ile satışa sunulan bu ürünler son derece kullanışlı ve şık tasarımı ile günümüzde en çok tercih edilen yaka kartları arasında yerini alıyor.[su_spacer size=”30″]

Yaka isimlik Mıknatısı[su_spacer size=”30″]

Yaka isimlik mıknatısı ithal ve yerli model olarak satılmaktadır. Ayrıca kendi içlerinde de mıknatısın tutma kuvvetine göre çeşitleri vardır. Neon mıknatıs olarak bilinen paslanmaz mıknatıslarla imal edilir. [su_spacer size=”30″]

 • İki dişli mıknatıs
 • 3 dişli mıknatıs
 • tekli mıknatıs[su_spacer size=”30″]
mıknatıslı yaka kartı resim
mıknatıslı yaka kartı
yaka kartı mıknatısı
yaka kartı mıknatısı

[su_spacer size=”30″]

Üçlü mıknatıslar daha kuvvetlidir. Metal mıknatıslı yaka kartı kış gibi mevsimlerde kalın kıyafetlerde kullanılacaksa 3 lü mıknatıs tercih edilmelidir. 2li mıknatıslar ise daha çok tişört veya gömlek tarzı ince kıyafetlerde tercih edilebilir.[su_spacer size=”30″]

Kalitesiz ucuz mıknatıslar yaka kartında kullanıldığında zamanla kıyafetlerinizde paslanma yapabilir. NEmli ve sıcak ortamlarda kaliteli plastikten imal edilmiş mıknatıslı yaka kartıtercih etmelisiniz.

 

Güvenli Turizm Sertifikası Şartları Nedir? Nereden Nasıl Alınır?

Dünya çapında turizm başta olmak üzere neredeyse tüm sektörleri etkileyen Covid-19 salgını, bir dizi yasal sorumluluğu da beraberinde getirdi. Güvenli Turizm Sertifikası da, kullanıcı ve müşterilerin sağlıklı ve risklerden mümkün olduğunca arındırılmış sosyal ortamlarda hizmet alabilmesi için geliştirilen uygulamalardan biri.

[su_spacer size=”30″]

Güvenli Turizm Sertifikası, tatil döneminde Türkiye’de bulunacak olan turistlerin tamamının en güvenli şekilde hem restoran, kafe ve otellerde, hem de diğer eğlence merkezlerinde zaman geçirmesini garanti altına almayı amaçlıyor. Bu kapsamda teker teker denetimden geçen işletmelerin belirli şartları sağlanması bekleniyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sağlanan bu sertifikanın detaylarını birlikte inceleyelim.[su_spacer size=”30″]

güvenli otel sertifikası şartları

[su_spacer size=”30″]

Güvenli Turizm Sertifikası Veren Firmalar

[su_spacer size=”30″]

Konaklama ve yeme-içme alanında hizmet veren işletmelerin belirli sağlık standartlarını sağladığından emin olmak için düzenlenen Güvenli Turizm Sertifikası, Belgeyi Vermeye Yetkili Akreditasyon Firmalarından alınabilir. Bakanlık tarafından yetkilendirilen firmaların tam listesini görmek ve daha sonra başvuru oluşturmak için burayatıklayınız.

[su_spacer size=”30″]

Otellerde Koronavirüs İçin Yapılması Gerekenler Listesi

[su_spacer size=”30″]

Oteller ve diğer konaklama işletmeleri için, güvenli Turizm Sertifikası alınmasını sağlayacak bir dizi önlem bulunuyor. İşte otellerde Koronavirüs için yapılması gerekenlerin listesi:

[su_spacer size=”30″]

1.     Genel Protokol, Personel Eğitimi ve Standartların Belirlenmesi

Otellerde müşterilere hizmet verecek olan çalışan protokoller hakkında bilgilendirilmesi, tüm personelin konu hakkında eğitilmesi, alınacak önlemlerle ilgili resmi belgelerin ve takip formlarının düzenlenmesi, yer işaretleme ve alan belirleme ile ilgili tüm işlemlerin tamamlanması, otel girişine güvenli turizm sertifikası tabelası asılması, hijyen malzemelerinin kullanımı, COVID-19 döneminde sosyal mesafeyi koruyarak hizmet sağlamanın incelikleri hakkında çalışanlara eğitim sunulması gibi çok sayıda soru, denetleyiciler tarafından sorulmaktadır. Bu şartları sağlamayan işletmeler, Güvenli Turizm Sertifikası almaya hak kazanamazlar.

 

2.     Misafirin Otele Girişi

Misafirin otele girişinden itibaren sosyal mesafe konusunda uyarılması, otele giriş sürecinde alınacak önlemlerle ilgili personellerin tam olarak bilgilendirilmesi, misafire online ya da temassız ödeme yöntemlerini kullanma özgürlüğü sunulması ve bu konuda teşvik sağlanması, kamusal alanlarda kullanılan kalem ya da resepsiyon zili gibi nesnelerin düzenli olarak dezenfekte edilmesi, denetleticiler tarafından mutlaka aranan şartlardan bazılarıdır.

3.     Personel İçin Alınacak Önlemler

Personelin kaldığı yerlerin ya da kullandığı ekipmanların düzenli kontrol ve dezenfektasyonu, personelin düzenli olarak bilgilendirilmesi ve eğitilmesi, yeni personel alımlarında sağlık kontrolü sağlanması gerekmektedir.

 

4.     Genel Alanlar İçin Alınacak Önlemler

Yatak odalarında ve mutfaklarda sürekli olarak kullanılan nesnelerin tümünün düzenli olarak dezenfekte edilmesi beklenmektedir. Özellikle mutfakta, gıda girdi ve çıktı süreçlerinde hijyen koşullarına yüzde yüz oranda uyulması, şef ve aşçıların ve mutfakta çalışan kişilerin tamamının yemek hazırlama ve sunma süreçlerinde sosyal mesafe ve hijyen kurallarını gözetmesi gerekmektedir. Mutfak içerisinde uygunsuz gıda maddelerinin imha edileceği alanlar, temiz ve kirli ekipmanların ayrı ayrı depo edilmesini sağlayacak kompartımanlar da bulunmalıdır.

 

5.     Yeme İçme Ünitelerinde Alınacak Önlemler

Yeme içme alanlarında masa sandalye dağılımlarının sosyal mesafe kurallarına uygun gerçekleştirilmesi, her masada dezenfektan bulundurulması, ortak kullanım için tasarlanmış olan makinelerin düzenlenmesi gerekmektedir.

 

6.     Yüzme & Fitness & Spa ve Diğer Eğlence Alanları

Havuzdaki klor seviyesinin düzenli olarak ölçülmesi ve kayıt altına alınması, kapalı alanlarda rezervasyon alınması ve kişi sınırı kurallarının gözetilmesi, giriş çıkış saatleri düzenlemelerinin uygulanması gerekmektedir.

[su_spacer size=”30″]

 

Güvenli Turizm Sertifikası Sorgulama :

Restoran ve otellerin aldıkları güvenli turzim sertifikasını sorgulmak isteyebilir veya belgenin işlem sürecini takip edebilirsiniz. Buradansertfika durumunuzu kontrol edebilirsiniz. Daha hızlı işlemin ilerlemesi için sertifikayı veren firma ile devamlı görüşmeniz ve gereken şartları bir an önce hazırlamanız faydalı olacaktır.

[su_spacer size=”30″]

Sağlıklı Turizm Belgesi Fiyatları Nedir?

Sağlık turizm belgesi fiyatları resort oteller için;

 • 0-40 yatak 400 TL
 • 41-999 yatak 1500 TL
 • 1000 ve üzeri yatak 2 bin 600 TL

Şehir otelleri için;

 • 0-40 yatak 400 TL
 • 41-199 yatak 1200 TL
 • 200-599 yatak 1400 TL
 • 600 ve üzeri yatak 2 bin 200 TL olarak belirlenmiştir.
 • [su_spacer size=”30″]

Restorantlar için güvenli turizm belgesi şart mı?

[su_spacer size=”30″]

Restaurantlar güvenlik sertifikası için başvuru yapıyor. Turyid (Turkish Restaurant & Entertainment) verdiği bilgilere göre ikibinden fazla restaurant bu belgeyi almak için başvuru yapmış.

Belgeyi alan restaurantların diğer restoranlara göre ayrıcalıklı olacakları ve bir adım önde hizmet verecekleri aşikardır.

Özellikle turizm açısından bu belge ile dünya çapında türk resturantların temiz ve hijyenik olduklarını, covid 19 virüsüne karşı gerekli donanım ve güvenliğin alındığını sektör ve turizm bakanlığı vurgulayacaktır.

TURYİD özellikle müşterilerin dışarıda yemek yemek için gittikleri restoranlarda girmeden önce güvenli restoran tabelasıve buna ait belgesini sormalarının önemini belirtmektedir.

[su_spacer size=”30″]

Güvenli turizm sertifikası nereden alınır?

Güvenli turizm sertifikasını bu işi yapan denetleme firmalarından alabilirsiniz. Tse veya özel firmaları internetten araştırabilir ve size uygun bir firmayla anlaşabilirsiniz. Yapacağınız anlaşma sonucunda periyodik olarak o firma iletmenizi denetlemeye gelecektir. Bunun için size yakın ve referansı bol olan firmaları tercih etmenizi öneririz. Tecrübelerimize dayanarak şunu belirtmeliyiz ki bir kaç yabancı kaynaklı firma denetimi çok sıkı tutmakta ve işletmenize çok fazla uğraş çıkartmaktadır. Önceden iyi araştırmanızı veya daha önce bu sertifikayı alan yerlere danışmanız ilerideki problemleri yaşamamanız için önemlidir.[su_spacer size=”30″]

Sık Sorulan Sorular :

[su_spacer size=”30″]

1. Güvenli Otel İçin Sertifika Tabelasını Nereden Yaptırabilirim?

Orse reklam olarak güvenli otel tabelası imal etmekteyiz. Sitemizdeki yönlendirme levhaları bölümünden ürünü inceleyebilirsiniz

2. Güvenli turizm sertifikası zorunlu mu

Turzim bakanlığının son yaptığı açıklamaya göre güvenli turizm sertifikası zorunlu hale gelmiştir.

3. Tükiye’de Hangi Oteller Belgeyi Aldı?

Temmuz ayı itibariyle Türkiye çapında başta Antalya’daki oteller olmak üzere 950 ye yakın otel bu belgeyi almıştır.
En çok Antalya ve İstanbul otelleri belge için başvuru yapmıştır.

4. Belgeyi aldıktan sonra denetleme olacak mı?

Otelinize belgeyi almakla iş bitmiyor. Bakanlığın tahsis edeceği gizli müşteriler denetlemek için otelinize gelip kalacaktır. Bu konuda alınan belgenin zorunluluklarına devamlı uymanızı tavsiye ederiz. Aksi taktirde belge iptali veya para cezası kesilebilir.

Güvenli Turizm Otel Tabelası Antalya

Güvenli turizm otel tabelası Antalya, hayatımıza covid 19 virüsünün girmesiyle birlikte otellerde zorunlu hale gelen bir prodüsürdür. Bir başka adı da sade tourism tabelası olarak geçmektedir.

Uv baskı ile hazırlanan tabelalar dış mekan ve güneş ışığına dayanıklı olur ve uzun süre kullanıma uygundur. Antalya güvenli turizm otel tabelası için sayfamızdaki tabela modelini inceleyebilirsiniz.

[su_spacer size=”30″]

Antalya Güvenli Turizm Otel Tabelası Nedir?

[su_spacer size=”30″]

Güvenli turizm otel tabelası Antalya özel hazırlanmış boyalı mdf üzerine, rowmark plakanın monte edilmesiyle hazırlanan bir üründür.[su_spacer size=”30″]

Bu tabelalar farklı amaçlar için uzun yıllardan beri otel ve benzeri alanlarda kullanılmaktadır. Dayanıklı ve şık görünüme sahip olmasıyla çok tercih edilen zorunlu tabelalardandır.[su_spacer size=”30″]

Gventi otel tabelası Antalya her otelin artık bulundurması gereken belgeler arasında sağlık bakanlığının mecbur kıldığı bir üründür.[su_spacer size=”30″]

güvenli turizm tabelası
güvenli turizm tabelası
guvenli turizm otel tabelası antalya
guvenli turizm otel tabelası antalya

Sipariş : 0850 434 08 06

Güvenli Restoran Sertifikası Tabelası

Güvenli Restoran Sertifikası Tabelası yeni çıkan yürürlükle birlikte her restoranın alması gereken zorunlu bir belgedir. Alınan belge kapsamında verilen qr bilgisi ile size özel tabela hazırlanır. Bu tabelanın Restaurant girişlerine asılması gerekmektedir.[su_spacer size=”30″]

Güvenli Restoran Sertifikası Tabelası işletmenizde yoksa denetlemelerde denetçi firma tarafından ceza veya sertifika iptali yapılabilmektedir.[su_spacer size=”30″]

Güvenli Restoran Sertifikası Tabelası Yapımı?

[su_spacer size=”30″]

Güvenli Restoran Sertifikası Tabelası yapımı firmamız Orse reklam tarafından üretilmektedir. Kutu içeriğinde 1 adet yürürlüğe uygun ölçülerde mda tabela, 1 adet size özel Rowmark plakaya uv baskı ile hazırlanmış tabela plakası, 2 adet vida, 2 adet dübel, 2 adet de vida kapağı bulunmaktadır.[su_spacer size=”30″]

Güvenli Restoran Sertifikası Tabelası uzun süre dış etkenlere dayanıklı uv baskı ile hazırlanır. Baskı öncesinde onayınızı almak için size görsel sunuyoruz. Onaylarsanız 2 iş gününde adresinize kargo yapılmaktadır.[su_spacer size=”30″]

Güvenli Restoran Sertifikası Tabelası
Güvenli Restoran Sertifikası Tabelası

 

Marmaris Güvenli Turizm Otel Tabelası

Marmaris Güvenli Turizm Otel Tabelasıher otelde olması gereken bir üründür. Korona salgınından sonra turizm bakanlığının otellere zorunlu tuttuğu güvenli turizm sertifikası il bu tabeladan da yapılması zorunludur.

[su_spacer size=”30″]

Kaliteli mdf ürüne özel uv baskı ile imal ettiğimiz güvenli turizm otel tabelası özel vidaları ile gönderilmektedir. Tebalayı tesisinizin giriş bölümüne asmanız gerekmektedir.

[su_spacer size=”30″]

Marmaris Güvenli Turizm Otel Tabelası Nedir?

[su_spacer size=”30″]

Marmaris Güvenli Turizm Otel Tabelası 18mm kaliteli mdf den hazırlanan bir tabeladır. Ölçüleri 310mmx410mm dir. Ahşap görünüme sahip ürünün üstünde özel lazer plaka ile kesilen bir yüzey bulunur. Bu yüzeye otelinizin adını ve qr barkod kodunu basarak tabelanız üretilir.

[su_spacer size=”30″]

Dış etkenlere dayanıklı olan otel tabelası bir çeşit yönlendirme tabelasıdır.

[su_spacer size=”30″]

Tabelanızı bizlerden WhatsApp üzerinden veya telefonla sipariş edebilirsiniz. Onaylanan ürünler 1 gün içinde kargolanmaktadır.

[su_spacer size=”30″]

Marmaris Güvenli Turizm Otel Tabelası
Marmaris Güvenli Turizm Otel Tabelası